Kodėl reikia naudoti daugkartinius gėrimų šiaudelius?

Man hand holds rustic jar with cold fresh berry smoothie with golden straw and mint leves inside Summer refreshment beverage

Tuščiaviduriai gėrimų vamzdeliai žmonių naudojami jau ne vieną šimtmetį. Tačiau kadaise jų paskirtis buvo kiek kitokia. Jais naudotasi, kad iš gėrimo į burną nepatektų gėrime plaukiojančios kietosios dalelės arba kuomet tekdavo gerti iš nepatogių indų.  Dabar tokio „instrumento“ paskirtis yra pasikeitusi. Gėrimų šiaudeliai yra kai kurių žmonių dažnai įsigyjama ir naudojama prekė. Tai žaisminga stalo puošmena, stilinga gėrimo pateikimo detalė. Gėrimų šiaudeliai mėgstami ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų. Tačiau plastikiniai gėrimų šiaudeliai daro didžiulę žalą aplinkai. Jie nėra perdirbami. Patekę į atviras šiukšliadėžes ar kitas vietas, jie vėjo nunešami į vandens telkinius, kur patenka į vandens gyvūnų virškinimo sistemas, o iš ten ir į mūsų organizmą mikro plastiko pavidalu. O šis yra itin kenksmingas sveikatai.

Kodėl reikėtų naudoti daugkartinius gėrimų šiaudelius?

Plastikiniams šiaudeliams siūloma puikių alternatyvų. Tai bambukiniai šiaudeliai, lenkti ar tiesūs gėrimų šiaudeliai iš metalo ar stiklo, daugkartiniai silikoniniai šiaudeliai. Na o tie, kuriuos žavi vienkartiniai gėrimų šiaudeliai, gali rinktis vienkartinius perdirbamus popierinius šiaudelius.

Panaudoti daugkartiniai šiaudeliai plaunami specialiu šepetėliu, kurį galima įsigyti perkant šiaudelius. Galima rasti gėrimų šiaudelių komplektų kartu su plovimo šepetėliu. Daugkartiniai gėrimų šiaudeliai nedaro žalos aplinkai. Jie yra draugiški ir mūsų sveikatai. Daugkartiniai šiaudeliai būna įvairių spalvų, puošti ornamentais, todėl tikrai nebus nuobodūs ir patiks vaikams. Daugkartiniai šiaudeliai parduodami po vieną ar nedideliais rinkiniais, todėl kiekvienas šeimos narys gali rinktis iš norimos medžiagos pagamintą šiaudelį. Taip pat išsirinkti norimą spalvą ir dizainą.

Zero Waste šalininkai gali rinktis vienkartinius gėrimų šiaudelius pagamintus iš augalų stiebų, juos specialiai apdorojus, kad taptų kieti ir tvirti. Tokie suyrantys šiaudeliai yra ir itin stilingi. Tiems, kurie retai naudoja gėrimų šiaudelius, verta susimąstyti, galbūt jų galėtų ir išvis atsisakyti.

Kaip matyti įgyvendinus plastikinių vienkartinių indų draudimus, atsirado daug puikių alternatyvų. Dabar turime dar daugiau pasirinkimų, galime rinktis iš skirtingų medžiagų pagamintus gaminius, nekeldami žalos aplinkai.