KIEK LAIKO TRUNKA REABILITACIJA PO REGOS KOREKCIJOS PROCEDŪROS?

Lazerinės regos korekcijos metu yra pakeičiamas akių ragenos išgaubtumas, kas sąlygoja regėjimo sutrikimų pašalinimą. Pati procedūra yra beskausmė, o jeigu ir jaučiasi jos metu kokie nors nemalonūs pojūčiai, tai nutinka dėl kilusio psichologinio nerimo, kuris ištinka prieš operaciją ir jos metu. O kalbos apie sunkų reabilitacijos laikotarpį neturi rimto pagrindo.

Ko būtinai reikėtų vengti pirmąsias dienas po atliktos regos korekcijos procedūros?

Pirmąsias tris dienas po regos korekcijos procedūros įprastai būna jaučiamas akių perštėjimas, padidėja jautrumas ryškiai šviesai, todėl saulėtomis dienomis yra būtina nešioti akinius nuo saulės. O kambarius pritemdyti nuo jos skleidžiamos šviesos.

Bent savaitę laiko patariama vengti akių trynimo, o mėnesį laiko verčiau nesimaudyti bei nardyti bet kokiuose vandens telkiniuose. Po penkių-šešių savaičių jau galima grįžti prie pilno fizinio krūvio reikalaujančių darbų. O šiaip prie įprastinės, didelio fizinio aktyvumo nereikalaujančios gyvenimo tvarkos galima grįžti maždaug praėjus dviem savaitėm nuo regos korekcijos dienos.

Nuo ko priklauso lazerinės akių operacijos sėkmė? 

Kiekvienas regos korekcijos atvejis yra individualus, todėl šios procedūros sėkmė tiesiogiai priklauso nuo esamos refrakcinės ydos lygio, akies ragenos storio ir daugelio kitų aplinkybių. Todėl tai, ar jums galima atlikti lazerinę akių operaciją, gali nuspręsti gydytojas po atliktų visų reikiamų tyrimų. Lazerinė regėjimo korekcijos procedūra trunka tik iki pusvalandžio ir vyksta gana sklandžiai, nes tai garantuoja šiuolaikinė pažangi lazerinė aparatūra.

Kokius pojūčius patiria pacientai pirmosiomis dienomis po lazerinės akių operacijos?

Kaip rodo medikų praktika, po operacijos kilęs diskomfortas pastebimai ima mažėti praėjus parai, o po trijų dienų beveik visiškai išnyksta. Tiesa, pirmosiomis dienomis regimi vaizdai atrodo tarsi paskendę miglose. Taip nutinka todėl, kad gyja akies audiniai – atsistato lazerio paveiktas akių epitelis, tad vaizdų ryškumas didėja palaipsniui.

Šios būsenos nereikia išsigąsti, nes esama regėjimo būklė netrukdo žmogui pasirūpinti savimi, atlikti buityje būtinus darbus. Be to, šie regos pasikeitimai trunka neilgai. Daugiau informacijos regos korekcijos klausimais ieškokite internetinėje svetainėje: regoscentras.lt.