Keisti telefono ekraną ar pirkti naują?

Kai kalbama apie Android telefoną arba iPhone, ekrano remontas paprastai yra pigesnis nei naujo įrenginio pirkimas, tačiau yra daugiau svarstytinų dalykų nei tik kaina.

Tai nutinka net geriausiems iš mūsų. Išlipate iš automobilio, telefonas nukrenta iš kišenės ir staiga matote įtrūkusį ekraną.

Nors kai kurie žmonės toliau naudoja su įskilusiais ekranais, ignoruoti problemą gali būti sunku. Maža įtrūkimo vieta gali laikui bėgant išplisti, dėl ko sunku naudotis lietimui jautriu ekranu. Taip pat gali atsiverti prieiga į vidines dalis drėgmei ir dulkėms. Be to, kam norėtųsi braukti pirštais per stiklo šukes?

Kai atsiduriate šioje situacijoje, gali būti sunku žinoti, ką daryti.  Ar iPhone remontas kainuos mažiau nei naujas telefonas? Ar geriau pirkti naują?

Kada verta keisti ekraną?

Keisti įtrūkusį ekraną kartu su baterija, kuri neatlaiko visos dienos, gali būti puikus būdas prailginti jūsų telefono tarnavimo laiką. Jei kaina yra tinkama, įrenginys veikia gerai, jums pirkti naujo įrenginio tikrai neverta.

Jeigu turite mobilaus įrenginio draudimą, tuomet Jums teks susimokėti tik už numatytą franšizę.

Tiems, kurie neturi draudimo, sprendimas yra šiek tiek sudėtingesnis. Nors remontas paprastai kainuoja mažiau nei naujo telefono kaina, mokestis gali labai skirtis, priklausomai nuo modelio.

Atminkite, kad jeigu ir kitos funkcijos neveikia tinkamai, tarkime ,,Face ID”, tuomet remonto kaina taps didesnė.

Tačiau vertinimas yra geras pradžios taškas. Kai jį turėsite, galėsite saugiai apsvarstyti savo galimybes, lygindami kainą su naujo telefono kaina. Jei nei vienas pasirinkimas neatrodo patrauklus, galite apsvarstyti galimybę įsigyti ,,Atnaujintą – Refurbished” telefoną ar nenaudotą modelį, kuris yra viena ar dvi kartos senesnis. Pavyzdžiui, „iPhone 12“ dabar kainuoja tik 564 eurus.

Kada verta pirkti naują įrenginį?

Įtrūkęs ekranas gali būti puikus pasiteisinimas atnaujinti į „Galaxy S23“ ar „iPhone 15“. Norite daugiau įtikinamų priežasčių? Štai kitos priežastys, kodėl vertėtų praleisti ekrano keitimą:

Jūsų telefonas nebėra tinkamas gauti saugumo atnaujinimus. Tai svarbu, nes jie saugo jus ir jūsų duomenis nuo kibernetinių grėsmių. „Apple“ vis dar teikia saugumo pataisas (nors ne būtinai iOS sistemos atnaujinimus) modeliams, pradedant nuo „iPhone 5s“. „Android“ telefonų gamintojai siūlo nuo trijų iki penkerių metų saugumo atnaujinimus nuo įrenginių išleidimo laiko.