Belaidis MagSafe pakrovėjas – kuo jis skiriasi nuo kitų belaidžių pakrovėjų?
Pasaulyje vis labiau populiarėja naujas įkroviklio tipas – belaidis pakrovėjas. Jis leidžia įkrauti įrenginį, pavyzdžiui, išmanųjį telefoną, nenaudojant laidų. Belaidžio pakrovėjo veikimo principas yra paremtas elektromagnetine indukcija, kai elektros energija tarp dviejų objektų yra perduodama magnetiniais laukais.
Nors toks įkrovimo būdas gali atrodyti itin naujoviškas, iš tiesų, pagrindiniai jo principai yra grįsti N. Teslos darbais. Ir vis dėlto, Apple naujausiuose iPhone modeliuose įdiegus MagSafe belaidžio įkrovimo technologiją, visuomenėje kilo klausimas – kuo gi belaidis MagSafe pakrovėjas skiriasi nuo kitų belaidžių pakrovėjų? Šiuo straipsniu siekiame tai išaiškinti.
Kas yra MagSafe?
MagSafe yra išskirtinė Apple magnetinė tvirtinimo sistema. Pirmą kartą jis buvo pristatytas MacBook Pro kompiuteriuose 2006 metais. Pirmieji telefonai su MagSafe technologija yra Apple iPhone 12 ir 12 Pro. Kaip ir belaidžio įkrovimo atveju, MagSafe naudoja indukcinį įkrovimą, kai telefono ir įkroviklio ritės susilieja viena su kita ir perduoda elektros energiją belaidžiu būdu.
Naudodami MagSafe galite įkrauti savo iPhone greičiau ir efektyviau, nes kuo geriau suderintos dvi ritės, tuo efektyvesnis yra įkrovimas. Be to, MagSafe magnetai gali būti naudojami MagSafe priedams pritvirtinti prie jūsų iPhone telefono.
MagSafe technologijos privalumai
Tiesa, kad ir įprastas belaidis pakrovėjas, ir MagSafe pakrovėjas siūlo įkrovimą be laidų. Tačiau yra tam tikrų skirtumų – MagSafe technologija yra pranašesnė tiek patogumo, tiek įkrovimo greičio atžvilgiais.
Prieš MagSafe belaidžių įkroviklių galia buvo 7,5 W, o tai reiškė, kad telefono įkrovimas trukdavo ilgiau. Be to, norint užtikrinti, kad išmanusis telefonas gautų visą 7,5 W įkrovimo galią, dažnai jį tekdavo tiksliai padėti ir pasukti tinkamu kampu – net mažiausia vibracija galėdavo tam turėti įtakos.
MagSafe technologija užtikrina, kad telefonas liks vietoje ir vibracija neturės įtakos įkrovimui. Įkrovimo greitis yra 15W, ir skaičiuojama, kad tai sutrumpina įkrovimo laiką iki 35 minučių lyginant su kitu belaidžiu pakrovėju (vis dėlto, greičiausi yra USB-C Lightning laidai). Galiausiai, MagSafe magnetai yra puikus būdas pritvirtinti kitus priedus, pavyzdžiui, MagSafe piniginę ir kitus MagSafe priedus.